Динамо Москва успя да спечели точка в двубоя си със Спартак Москва в дербито на руската столица, завършило 1:1. Благодарение на частичния успех на Динамо, Рубин Казан вече е на цели шест точки пред Спартак на върха в подреждането. Точката пък не промени почти нищо за „синьо-белите”, които останаха на шеста позиция.

Българският нападател на Динамо Москва Цветан Генков не се появи в игра и остана 90 минути на резервната скамейка.

Резултатът бе открит още в осмата минута от Адриан Ропотан, който засече с глава центриране на Владимир Гранат, след като бе оставен непокрит в пеналта. Домакините обаче претърпяха неприятна загуба в 26-та минута на двубоя, когато вратарят Владимир Габулов получи тежка травма. След сблъсък с Уелитон стражът бе откаран в болница с разбит нос и съмнения за счупена лицева кост.

Заместникът на Габулов Шунин нямаше много късмет и му се наложи да вади топката от вратата си в 74-та минута. Тогава Спартак изравни, чрез комбинация между Яковлев, Уелитон и Никита Баженов, за да може последният да се разпише във вратата на Динамо.