Шампионът на Хърватия Динамо Загреб запази преднината си от 11 точки пред втория Хайдук Сплит, след като победи Пула с 2:1 като гост.

Двата гола за столичния отбор бяха вкарани от защитници. Младежкият национал Гордън Шилденфелд изведе Динамо напред в резултата през първото полувреме. Марко Юрич изравни резултата малко след началото на втората. Дино Дърпич отбеляза победния гол за шампионите 13 минути преди края на мача.

В същото време преследвачът Хайдук се наложи с 1:0 като гост над предпоследния в класирането отбор на Цибалия. Единственото попадение за тима от Сплит вкара Игор Муса от пряк свободен удар в 20-тата минута. Този мач бе дебютен за новоназначения треньор на Хайдук Иван Пудар.

Отборът на Георги Иванов – Гонзо Риека загуби с 3:0 при гостуването си на Славен Белуполо. Тимът на българина заема 6-то място във временното класиране.