Националният страж Димитър Иванков пази 90 минути в поредния „луд” мач в турското първенство. Неговият тим – Бурсаспор, победи като гост с 2:1 Ескишехирспор, в мач, в който и трите попадения отбелязаха домакините.

Най-куриозното е, че Ескишехирспор поднесе на тепсия успеха за Бурса, след като Емре Тораман си вкара два автогола. Турският футболист се превърна в черната овца за своя тим и за феновете, след като прати топката на два пъти в собствената си врата – в 18-та и 37-та минути.

За футболистите на Бурса това бе добре дошло, тъй като това им даде преднина от два гола. Едва в 62-та минута Лука Вучко успя да намали резултата, като успя да уцели мрежата на съперника, но така или иначе не успя да заличи, стореното от неговия съотборник.

Така в крайна сметка, Бурса, без да е вкарал нито един гол, се поздрави с трите точки, за да заеме 7-то място след 24-я кръг в шампионата.