Шампионът от първенството на Аржентина Апертура - Ланус, стартира с победа през новия сезон в шампионата на страната, като се наложи над Индепендиенте с минималното 1:0.

Ланус стигна до успеха благодарение на автогол на Леандро Хиода, който отклони топката с глава в собствената мрежа.

Бившият аржентински национал Диего Симеоне започна с победа при дебюта си като старши треньор на гранда Ривър Плейт. "Червено-белите" победиха с 2:0 Химнасия де Хухуи с голове на Матиас Абелайрес от дузпа в 48-а минута и Пауло Ферари шест минути по-късно.

Другият аржентински колос Бока Хуниорс записа равенство 1:1 при гостуването на Росарио Сентрал в първия кръг на шампионата.

Родриго Паласио откри резултата за Бока в 73-а минута, но домакините изравни чрез Кристиан Гонсалес.