Дербито от 5-я кръг на руското първенство между отборите на Локомотив Москва и Зенит Санкт Петербург завърши 1:1.

Гостите поведоха в резултата в 58-та минута, когато след центриране от фаул в наказателното поле на Локомотив Ким бе оставен сам и с глава прати топката в мрежата на Чех за 0:1.

Все пак столичани успяха да изравнят в 71-та минута, когато Родолфо засече центриране от ъглов удар и с глава направи безпомощен Малафеев.

Домакините завършиха мача с човек по-малко, след като Баса получи директен червен картон за нарушение срещу откъсващия се сам срещу вратаря Чех Павел Погребняк.

Въпреки това, че Локомотив доигра мача с човек по-малко, московчани успяха да удържат равенството в мача.

Локомотив Москва се намира на 12-о място във временното класиране с актив от 6 точки, а Зенит е на втора позиция с 9 точки.