Италианецът Алесандро Дел Пиеро се разписа в 800-ия мач в кариерата си.

Дел Пиеро, който на 9 ноември ще навърши 38 години, вкара от дузпа при победата на ФК Сидни над гостуващия Пърт Глори с 2:1 в мач от четвъртия кръг на австралийското футболно първенство.

Плеймейкърът беше точен от бялата точка в 58-ата минута с третия си гол за сезона, а за нарушението в наказателното поле защитникът на гостите Стийв Пантелидис получи червен картон.

С човек повече ФК Сидни стигна до пълен обрат с победно попадение на Брет Емертън в 70-ата минута.

За Пърт резултата откри Травис Дод в 18-ата минута.

С втория си пореден успех домакините се изкачиха на пето място в класирането с 6 точки.

Бившият английски национален нападател Емил Хески реализира два бързи гола в началото на второто полувреме при победата на Нюкасъл Джетс над гостуващия Мелбърн Виктъри в друг мач от кръга.

Хески вече има четири попадения през сезона и излезе начело в листата на най-добрите реализатори, а Нюкасъл се изкачи на второ място с 9 точки с третия си пореден успех.

Лидер също с 9 точки е Аделаида Юнайтед, който се наложи с 3:1 над гостуващия Уелингтън Финикс след две попадения на аржентинеца Херонимо Моралес Нойман.