Турският Мерсин направи невероятно тежка задачата си да оцелее във втора дивизия на местния футбол. Тимът на българския национал Николай Михайлов записа поредна загуба и е почти неспасяем на дъното.

Отборът от Средиземноморието падна с 0:1 в гостуването си на устремения към плейофите за класиране в елита Гиресунспор. Българският страж не пази в този мач, защото е контузен и ще почива още известно време.

Единственото попадение в този двубой падна в първата половина на второто полувреме. Тогава точен беше нападателят Дедо, разписал се в 62-та минута. Този гол се оказа единствен за този мач.

Мерсин остава с 25 точки в актива си и остава на пет от зоната на спасение. До края на сезона обаче остават само три кръга и по всяка вероятност тимът ще се прости с мястото си във Втора дивизия, освен ако не се случи истинско чудо.