Отборът на Испания надви с минималното 1:0 над Босна и Херцеговина в контролна среща, която се игра на стадион „Гран Канария“. Единственият гол отбеляза дебютантът Брайс Мендес. Така „Ла Фурия“ прекъсна серията си от два мача без победа.

Световният шампион от 2010 влезе силно в двубоя, а късмета си от дистанция опитаха Иско, Марко Асенсио и Сусо, но без успех. В края на полувремето Един Джеко бе добре изведен в пеналта, но стреля покрай вратата. Секунди по-късно събитията се пренесоха в половината на босненците, като Асенсио отигра хубаво с глава едно центриране, но встрани.

И през втората част Испания продължи да е по-активният състав на терена. Шансове се разкриха пред Алваро Мората, но нападателят на Челси не успя да се възползва максимално.

Постепенно се стигна до 78-ата минута, когато Иско отправи мощна тупалка, която бе избита от Ибрахим Сехич. За негово нещастие топката попадна в Брайс Мендес, а той засече точно в мрежата за 1:0.