Дания и Унгария постигнаха класически победи в група 1 от световните квалификации, зона Европа. Датчаните се наложиха с 3:0 над Албания, а със същия резултат Унгария победи Малта. Смятаните за фаворити в тази група Португалия и Швеция почиват в този кръг, но вече са поставени под невероятно напрежение, тъй като и Дания, и Унгария са с по 13 точки.

Дания си опече мача още през първото полувреме, като Андреасен и Ларсен се разписаха в 31-та и 38-та минути. Крайният резултат бе оформен от Поулсен в 80-та.

Малко по-трудно си свърши работата Унгария срещу Малта. Капитанът на унгарците Тамаш Найнал откри от пряк свободен удар още в седмата минута, но чак до 80-та домакините трепериха над крехкото 1:0. Попаденията на Золтан Гера и Роланд Юхаж в 80-та и 90-та минута обаче подпечатаха успеха на Унгария.

Дания е лидер в група 1 заради по-добрата си голова разлика от Унгария. И двата тима водят с по 7 точки пред Португалия и Швеция, които обаче имат по-малко мачове. Шведите дори трябва да играят още два, за да наваксат, но въпреки всичко се очертават сериозни трудности за фаворитите.

Унгария – Малта 3 : 0 (1:0 Хайнал 7', 2:0 Гера 80', 3:0 Юхаж 90')

Дания – Албания 3 : 0 (1:0 Андреасен 31', 2:0 Ларсен 38', 3:0 Поулсен 80')