Българкият национал Филип Кръстев изигра почти цял мач при равенството 1:1 на неговия Цволе като гост на Валвайк в среща от предпоследния 33-и кръг на нидерландската Ередивизи.

Офанзивният футболист стартира като титуляр и се представи на много добро ниво до 88-ата минута, когато беше заменен от Апостолос Велиос.

Иначе, Ленарт Ти даде аванс на Цволе в 61-ата минута, но в 89-ата тимът остана с човек по-малко на терена след директен червен картон на Зико Бюрмейстер.

Именно от това се възползва Валвайк, който стигна до равенството с попадение на Ришонел Маргарет в първата минута от добавеното време на срещата.

След това реми Цволе и Филип Кръстев са 12-и в подреждането с 36 точки, докато Валвайк е 15-и с 29 точки, колкото има и 16-ият Екселсиор, който заема 16-ата позиция, която дава право на плейоф за оцеляване. В последния кръг Кръстев и компания приемат Твенте.