Здравко Здравков бе титуляр при гостуването на неговия Ризеспор на Сивасспор в мач от 19-ия кръг на първенството на Турция. Отборът на бившия капитан на националния ни отбор по футбол загуби с 0:1. За отбора на домакините в 63-та минута в игра влезе привлеченият от холандския Спарта Ротердам Иван Цветков. Мехмет Йълдъз вкара гол на бившия капитан на българския национален отбор в 65-та минута на срещата. С успеха си Сивасспор зае петото място във временното класиране с 28 точки.

Ерджиеспор на Здравко Лазаров направи нулево равенство като гост на Бурсаспор. Българският футболист игра цял мач за своя отбор, който е на дъното на класирането с актив от 13 точки.

Анкарагюджу на Ивайло Петков и Александър Александров загуби градското дерби срещу тима на Анкараспор с 0:1 и слезе с една позиция надолу в подреждането - 11-то място с 23 точки. Петков не взе участие в мача заради травма, докато новото попълнение Александров излезе на терена в 75-та минута.

В 19 часа тази вечер Кайзериспор приема Галатасарай в дербито на кръга. В отбора от Кайзери титуляр ще бъде българският вратар Димитър Иванков.