Отборът на ЦСКА Москва успя да се изправи след тежкото поражение 1:5 от Лудогорец в четвъртък. Момчетата на Виктор Гончаренко взеха трудна победа 3:2 над ФК Краснодар в 10-ия кръг на руското първенство.

Както и резултатът подсказва, успехът не дойде никак лесно. Всъщност срещата в пълна степен събуди лошия спомен от Разград, тъй като през първото полувреме „армейците” изковаха преднина от 3:0. Никола Влашич откри от дузпа в 32-ата минута, а само 5 по-късно хърватинът асистира за щатния голмайстор Фьодор Чалов. Три минути преди почивката Влашич беше точен още веднъж и сякаш за Краснодар нямаше обратен път назад.

На почивката наставникът Сергей Матвеев извърши две смени с опит да преобърне събитията и влизането на Маркус Берг определено съживи краснодарци. Шведът вкара две попадения в рамките на 3 минути – между 57-ата и 60-ата – и изведнъж интригата се завърна с пълна сила.

Все пак домакините намериха начин да опазят минималния си аванс и взеха 7-и успех от началото на сезона. С 22 точки ЦСКА Москва изостава на само 1 зад лидера Зенит Санкт Петербург. Краснодар е четвърти с 20 пункта.