Дербито на Истанбул за Купата на Турция между Бешикташ и Фенербахче остана нерешено, след 2:2 в първата среща и ще излъчат финалиста чак в средата на април, на реванша.

Очаквано, двата тима, заемащи трета и четвърта позиция в Суперлигата, където имат и равни точки, се хвърлиха здраво в боя.

Именно бой обаче имаше повече, отколкото футбол, макар и четирите гола.

Алваро Негредо откри в 14-та минута за Бешикташ, но Роберто Солдадо изравни само три по-късно.

Шенер Йозбайраклъ в добавеното време на първото полувреме изведе гостите напред, но точно преди това Алпер Потук бе изгонен за два бързи жълти картона от състава на Фенербахче.

Рикардо Куарешма влезе в игра за Бешикташ в 46-та минута, само за да бъде изгонен 7 минути по-късно. Това доведе до бой на терена, нахлуване на играчи от пейките и на щабовете, а португалецът тотално излезе от контрол в разправията.

След кратко затишие в 77-та минута последва нова драма, след която Фенербахче остана с 9 души, а изгонен бе Волкан Демирел, за втори жълт картон.

Оттам логично Бешикташ натисна и в 82-та минута Хасан Калдъръм си отбеляза автогол, а Райън Бабел направи фамозен пропуск в края.

Добавеното време от 10 минути не доведе до промяна на статуквото - 2:2.