Българският нападател на Стяуа Цветелин Чунчуков отбеляза два гола за победата на тима от Букурещ над Александрия за Купата на Румъния. "Стелистите" се наложиха с 3:2 като гост и запазиха шансове да продължат във фазата на директните елиминации. Те са на 3-о място в група "B" с 4 точки.

Чунчуков се появи като резерва на почивката. Веднага след нея Давид Мафтей даде преднина на Стяуа. Последваха две попадения на бившия нападател на Ботев (Пловдив) и Славия в 59-ата и 86-ата минути. В края гостите се отпуснаха и Александрия намали до 2:3 чрез голове на Петре Симон.

Начело в групата е Университатя (Клуж) със 7 точки. Днес отборът на Пламен Илиев разгроми с 4:0 като гост Ботошани, а бившият страж на Левски остана на пейката.

В друга среща от същата група Рапид (Букурещ) и ЧФР Клуж направиха 0:0. Двата тима имат по 5 точки.