Чили победи Венецуела с 3:2 в световна квалифкация за Мондиал 2010 в зона Южна Америка.

Джанкарло Малдонадо откри резултата за домакините през 32000 зрители, но Умберто Суазо изравни в 65-тата минута от дузпа, след като Леонел Виелма събори Алексис Санчес в наказателното поле.

Защитникът Гонсало Яра даде преднина на Чили в 72-та минута след асистенция на Марко Естрада, но 8 минути по-късно Хуан Аранго изравни.

Отново Суасо обаче донесе победата за Чили. Той преодоля вратаря на Венецуела Рени Вега с удар от около 30 метра във втората минута на продължението на двубоя.

С тази победа Чили се изкачи на четвърто място в класирането с 10 точки актив, измествайки от там Бразилия, докато Венецуела се смъкна на 7-ма позиция със 7 точки, една по-малко от Уругвай. Парагвай води с 13 точки, следван от Аржентина и Колумбия.