ЧФР Клуж стана шампион на Румъния след победа над Виторул с 1:0 в мач от последния кръг на румънското първенство.

Хърватинът Дамян Джокович вкара единствения гол и донесе скъпоценните три точки за тима на ЧФР, който завърши първи с точка повече от втория ФКСБ, надиграл също с 1:0 тима на Астра.

Титлата е четвърта за ЧФР Клуж след триумфите на отбора през 2008, 2010 и 2012 година. Университатя Крайова завърши на трето място след победа над Поли Яши с 2:1. Титуляр за Университатя започна българският халф Христо Златински, който бе сменен на почивката.

В заключителните две минути на терена за Университатя се появи още един българин - Радослав Димитров. ЧФР ще играе в Шампионска лига, а в Лига Европа попаднаха ФКСБ, Университатя и Виторул. /БТА