Младежкият национален отбор на Черна гора загуби от Португалия с 1:2 евроквалификацията от група 3, и не успя да помогне на България да се доближи до лидерите. Лидер в нашата група е Англия с 9 точки, Португалия има също толкова, а България и Черна гора са с по 3.

Резултатът в Подгорица бе открит от Новакович в 33-та минута. Тогава черногорци се възползваха от грешка в защитата на гостите след пряк свободен удар и Новакович заби топката с глава в мрежата.

Черна гора успя да запази аванса си чак до 76-та минута, когато звездата на Португалия Пеле получи топката, центрирана от пряк свободен удар от Антунес, и я прати във вратата.

Пълният обрат настъпи в 82-та минута, когато Таргино шутира извън границите на наказателното поле, а вратарят Раданович допусна фатална грешка, като не успя да овладее отскочилата точно пред него топка.