Един от най-"българските" отбори в Европа - португалският Шавеш - изхвърли гранда Порто от Купата на страната рано-рано.

Шавеш се наложи с 3:2 след изпълнение на дузпи над Порто на 1/16-финалите в турнира.

За Шавеш, новак в елита, са играли цял куп българи, сред които Пламен Марков, Пламен Гетов, Ради Здравков, Георги Славков, Лъчезар Танев.

В редовното време двата тима не успяха да си отбележат гол, а след това и в продълженията такъв не падна.

В 95-та минута Порто имаше сериозни претенции за дузпа, за игра с ръка на футболист от Шавеш в пеналта, но такава не бе отсъдена.

След 120 минути без попадение, домакините стигнаха до целта си, изпълнението на наказателни удари, и се оказаха по-добрите.

Шавеш се наложи след 3:2 при дузпите, след като националът на Португалия Андре Силва пропусна последния шут за Порто.