Българският нападател Алекс Колев отбеляза два гола за победата на Сандеция Нови Сонч с 2:1 при домакинството на Погон Шчечин от седмия кръг на полското първенство.

Колев започна като титуляр и бе с основна заслуга за трета победа на отбора от началото на сезона. Това е трети гол на юношата на Левски от началото на кампанията.

Пламен Крачунов игра 90 минути за Сандеция, докато Спас Делев продължава да се възстановява след операция на ръката и очаквано не бе в групата на Погон.

Погон поведе в резултата в 21-та минута след гол на Формела.

Александър Колев успя да изравни резултата в 56-та минута.

Алекс Колев донесе победата на домакините в 75-та минута, след което при изразяването на своята радост получи жълт картон.

Колев бе сменен в 80-та минута от Матеуш Цетнарски.

Сандеция е на шесто място във временното класиране с актив от 11 точки и е на три от лидерите в класирането.