Сандеция Нови Сонч, с българите Пламен Крачунов и Алекс Колев в състава си, записа четвърта загуба от 10 кръга в полския шампионат. Тимът падна като гост на целещия се в титлата Заглембе Любин с 0:1.

Крачунов и Колев започнаха като титуляри тази среща, но не помогнаха за спасение от поражението. Нападателят беше сменен в 58-та минута от Филип Пишчек, докато защитникът остана на терена до самия край и в продължението си изкара жълт картон.

Иначе единственото попадение в този двубой падна в 80-та минута, като негов автор беше Ярослав Кубицки в 80-та минута. До края нямаше как Сандеция да отреагира и трябваше да се примири с поражението.

След този развой Заглембе запази напълно интригата в битката за първото място, след като е с равни точки с лидера Гурник Забже. И двата тима са с по 19 точки. Сандеция е с пет точки по-малко и засега е във втората половина на таблицата.