Отборът на Брюж спечели титлата по футбол в Белгия за трета поредна година и за общо 18-и път. В среща от предпоследния кръг на Юпилер Про лигата Брюж победи с 3:1 като гост Антверпен.

За последно Брюж спечели три пъти поред титлата в Белгия в периода 1976-1978 година, когато тимът беше воден от легендарния Ернст Хапел.

Брюж започна плейофната фаза на шампионата зад изненадващия лидер Юнион Сен-Жилоа, но с четири победи и едно равенство успя да преобърне хода в борбата за титлата.

Срещу Антверпен Брюж изоставаше с 0:1 на почивката, но след три гола между 49-ата и 66-ата минута на Ханс Ванакен от дузпа, Джак Хендри и Саркис Адамян, "черно-сините" направиха обрат, с който да завоюват титлата. В класирането Брюж води с 49 точки, а Юнион Сен-Жилоа е на втора позиция с 43. Столичният клуб може да изравни точковия актив на Брюж, но заради по-лошите показатели в директните мачове няма как да изпревари съперника си.