Брьондби и Хелзинборгс се класираха на полуфинал в Скандинавската Ройал Лийг.

Брьондби се наложи категорично над Бран Берген с 3:0, след като гостите останаха с човек по-малко на терена още в 26-та минута. За нарушение на вратаря Хейкон Опдал реферът отсъди дузпа, а Мартин Ериксон не сбърка и откри резултата.

Само за две минути през второто полувреме Мортен Расмусен и Крис Катонго нокаутираха Бран с попадения в 68-та и 69-ат минута.

Бран доигра мача с 9 души, след като втори жълт картон получи и Адриан Гаши и трябваше преждевременно да напусне терена.

В друг четвъртфинал Хелзинборгс се наложи над Валерегна с 2:1 като гост, въпреки че игра едно полувреме с човек по-малко. За полуфиналите след седмица шведският тим няма да може да използва звездата си Хенрик Ларсон, е под наем в Манчестър Юнайтед до 12 март.

В другите два четвъртфинала на 4 март се срещат Одензе – Лилестрьом и Елфсборг – ФК Копенхаген. Полуфиналите са на 8 март.