Петкратния световен шампион Бразилия успя да сътвори нова издънка след като в мач от квалификациите за Световното първенство в ЮАР през 2010 година не можа да победи Перу.

Двубоят, игран в Лима, завърши при резултат 1:1 и по този начин „кариоките” продължиха с неубедителното си представяне от началото на квалификациите.

Резултатът откри звездата на бразилците Кака в 40-тата минута. Първото полувреме завърши именно при този резултат, а след почивката гостите излязоха сякаш вече са спечелили срещата.

Това им изигра доста лоша шега и перуанците започнаха сериозно да обстрелват тяхната врата. Натискът на домакините доведе до резултат в 70-тата минута, когато Хуан Мануел Варгас направи резултат 1:1 и по този начин оформи крайния резултат.