Бразилия спечели с 3:0 срещу Южна Корея в контрола, играна в Абу Даби. Головете вкараха Лукас Пакета (9), Филипе Коутиньо (36) и Данило (60). Така "кариоките" сложиха край на неуспешната си серия от пет поредни мача без победа. Последният успех на тима бе на финала на Копа Америка срещу Перу с 3:1.

"Селесао" поведе още в 9-ата минута, когато Лоди центрира отляво Лукас Пакета с глава отблизо не остави шансове на вратаря за 1:0. В 36-ата Филипе Коутиньо удвои след майсторско изпълнение на пряк свободен удар. За Бразилия това бе първи гол от фаул от 2014 г., когато Неймар се разписа срещу Колумбия.

Три минути преди почивката халфът на Байерн едва не си вкара автогол при опит да изчисти топката. В 60-ата минута Данило оформи крайното 3:0 с удар по земя и съдействие на вратаря на Южна Корея.