Бразилия разби Еквадор с 5:0 в квалификацията за Световното първенство през 2010г.

Срещата стартира мудно и привържениците на домакините започнаха да се опасяват, че головата суша от мача с Колумбия ще продължи да тормози момчетата на Карлос Дунга.

Все пак в 19-та минута Вагнер Лав даде преднината за „кариоките”. След това попадение обаче нещата се поуспокоиха отново чак до средата на второто полувреме.

През втората част бразилците изригнаха и за около 15 минути вкараха още четири попадения. Роналдиньо удвои преднината за своя отбор в 72-та минута, а Кака вкара за 3:0 шест минути по-късно.

Блумер направи резултата 4:0 в 83-та, а второто попадение на Кака оформи крайното 5:0 пет минути преди последния съдийски сигнал.