Българският нападател Валери Божинов сам класира тима си Партизан за четвъртфиналите за Купата на Сърбия. Той реализира и двата гола за успеха с 2:0 над аматьорския белградски тим Жарково.

Българският ас на "черно-белите" започна като титуляр и беше най-опасното острие на тима си, като остана на терена до 74-та минута, когато беше заменен от Йован Дамянович, но при вече оформен резултат.

Първата част мина без попадения, но след почивката Божинов се развихри. Първо в 48-та минута сам разби бетона на противниковата защита и с удар от вратарското поле откри резултата.

Всичко свърши в 71-та минута, когато българският нападател вкара невероятно попадение, в стил "Марко ван Бастен на финала на Евро '88". Той засече отдясно в наказателното поле центриране от левия фланг и с удар в далечната греда препарира вратаря на Жарково.

Така Партизан намери място сред най-добрите осем в турнира, а огромната заслуга за това беше на българския ас на отбора.