Националният отбор на Босна и Херцеговина се класира за баражите, които ще определят последните участници на световното първенство в ЮАР през следващата година, след като победи с 2:0 като гост Естония в мач от група 5.

Босна поведе в резултата още в 32-та минута, когато се разписа Един Дзеко, който се възползва от грешка в отбраната на домакините.

Ведад Ибишевич подпечата победата на Босна и Херцеговина в 66-та минута, когато удвои преднината на своя отбор.

В същото време Испания победи с 2:1 като гост Армения и по този начин си осигури по безапелационен начин първото място в групата, след като има девет победи от девет мача.

Ла Фурия поведе в 33-та минута след гол на Сеск Фабрегас, но доста изненадващо домакините успяха да изравнят резултата в 58-та минута с гол на Роберт Арзуманян.

Все пак Испания стигна до победата в 64-та минута, когато Хуан Мата показа невероятните си качества и бе точен за крайното 1:2.

След тази победа Испания вече има 27 точки. Босна е на второ място в групата с 19 точки. Големият губещ е Турция, който има 12 точки и отпада от борбата за второто място.