Боливар стана шампион на Боливия след победа с 2:1 срещу Реал Маморе в последния кръг на местния шампионат. Боливар завърши с една точка пред Реал Потоси и спечели рекордната 16 шампионска титла.

Уилям Ферейра изведе Боливар напред в резултата в 40-ата минута, но Ричард Уриона изравни от дузпа в 74-ата. В добавеното време бразилецът Чарлс да Силва се разписа за 2:1 и донесе шампионския трофей за Боливар.

В същото време Реал Потоси победи безпроблемно с 4:1 ексшампиона Аурора.

В първенството на Парагвай пък титлата беше спечелена от Серо Портеньо. В мач от последния кръг шампионите се наложиха с 1:0 срещу 12 Октомври с гол на капитана Хорхе Бритес шест минути преди почивката. 12 Октомври остана с 10 души в 66-ата минута заради червен картон на Диего Мартинес.

На второ място завърши Либертад, шампион от последните четири години. Либертад остана на четири точки след Серо Портеньо след равенство 0:0 с Такуари.