Грандът Бока Хуниорс се прости с надеждите си за титлата аржентинския шампионат Апертура, след като трудно загуби с 1:2 при гостуването си с друг от претендентите за първото място – Тигре.

Кръг преди края тимът от Ла Бонбонера изостана на седем точки от водача Ланус, който безпроблемно победи у дома Химнасия Ла Плата с 4:0 и на четири от втория Тигре.

Бока поведе на Тигре в осмата минута с гол на звездата си Мартин Палермо, но допусна два гола на Луини и Морел в последните 20 минути и си прости с борбата за първите две места.

Титлата ще се реши в последния кръг, когато лидерът Ланус има тежко гостуване на Бока Хуниорс. Единственият останал претендент Тигре също играе навън – срещу петия в класирането Архентинос Хуниорс. Ланус падне, а Тигре бие, двата тима ще се изравнят на върха в класирането и ще играя финален плейоф.