Аржентинският гранд Бока Хуниорс записа първа победа в тазгодишния турнир за Копа Либертадорес в мач от седма група. „Синьо-жълтите” победиха с минималното 1:0 перуанският Сиенсиано. Победният гол вкара Уго Ибара в 80-та минута. Четири минути преди края на срещата домакините останаха с човек по-малко, след като червен картон получи Гийермо Марино. Бока е лидер с 4 точки от два мача.

В първа група Америка (Мексико) изненадващо допусна загуба с 1:4 при домакинството си на Либертад (Парагвай). Гостите поведоха чрез Акуиня във 2-та минута, а 18 минути по-късно Бенитес удвои преднината на Либертад. Домакините намалиха чрез Куевас, но в самия край на първото полувреме Лопес отново даде два гола преднина за гостите. Крайния резултат в мача оформи Бенитес, който отбеляза второто си попадение в мача в 78-та минута.