Защитаващият титлата си Боха Хуниорс (Аржентина) завърши 2:2 срещу гостуващия Флуминензе (Бразилия) в първи полуфинален мач от турнира за Копа Либертадорес.

Домакините на два пъти повеждаха в резултата с попадения на Хуан Роман Рикелме, но грешки на вратаря Пабло Милиоре позволиха на бразилците да измъкнат отличен резултат преди реванша.

Рикелме откри резултата още в 12-ата минута след размяна на пасове с Родриго Паласио. Три минути по-късно обаче Тиаго Силва изравни с глава след центриране от фаул от дясно на Тиаго Невеш.

Малко по-късно Бока нямаше шанс, след като удар на Кристиан Чавес се отби от напречната греда. Домакините доминираха, но Фернандо Енрике отрази няколко опасни удара, за да запази резултата равен.

В средата на втората част Бока отново поведе, след като Рикелме се разписа от фаул за втори път в мача. В 77-ата минута обаче Невеш изравни с удар от 20 метра през ръцете на Милиоре, който замени контузения титуляр Маурисио Каранта на вратата на аржентинците.