Архентинос Хуниорс излезе на второ място в аржентинската Апертура след победа над Химнасия Ла Плата с 3:1.

Нестор Ортигоса откри резултата за Архентинос от дузпа в 28-а минута. Гостите изравниха чрез Лукас Кастро, но домакините стигнаха до победата след попадения на Исмаел Соса и Сантяго Раймонда.

Бока Хуниорс взе глътка въздух след победа с 2:0 над Сан Лоренцо. Звездата Хуан Роман Рикелме се завърна в игра за Бока след лечение на контузия и се отличи с асистенции за двата гола. Рикелме центрира от корнер за първия гол на Матиас Хименес в 4-а минута, а в 71-а минута отново той подаде на Мартин Палермо за втория гол.

Въпреки победата, Бока е едва на 15-о място в първенството със 17 точки.

Естуадиантес победи Ривър Плейт с 1:0 вчера и оглави класирането с точка повече от Архентинос Хуниорс три кръга преди края.

Атлетико Тукуман е сигурен изпадащ от елита след равенство 2:2 с Росарио Сентрал. Атлетико заема последното 20-о място с 10 точки.

В класирането начело е Естудиантес с 33 точки, следван от Архентинос Хуниорс 32, Годой Крус и Индепендиенте по 31 и други.