Аржентинското супердерби между Ривър Плейт и Бока Хуниорс завърши без победител – 1:1. По-доволен от точката може да бъде тимът на Ривър Плейт, който остава в борбата за титлата. В състава на Бока личеше силно отсъствието на Хуан Роман Рикелме. Въпреки това Бока започна по-силно срещата, но им липсваше острота в атака. В течението на мача Ривър Плейт се посъбуди и заигра по-добре, като изсипваше непрекъснато топки към Кристиан Фабиани и Радамел Фалкао Гарсия.

Двубоят продължи на бързи обороти, но с твърде малко чисти голови положения, като битката се водеше най-вече в средата на терена. По-интересно бе второто полувреме, в което Бока бе много близо до гола, и го постигна в 58-та минута. Тогава Мартин Палермо изведе домакините напред с впечатляващ шут от зоната пред наказателното поле.

Резервата Диего Буонароте бе с ключова роля за изравнителното попадение, което падна в 68-та минута. Буонароте бе съборен пред пеналта, а капитанът на Ривър Марсело Гаярдо изпълни перфектен пряк свободен удар за 1:1. В оставащите минути до края Ривър Плейт започна да натиска своя съперник и имаше шанс дори да вземе трите точки, но нямаше късмет и се задоволи с точката.