Грандът Бока Хуниорс постгигна първи успех през новия сезон в аржентинското футболно първенство.

В среща от втория кръг възпитаниците на Хулио Фалсиони надделяха с 2:0 над гостуващия Тигре.

Кристиан Чавес откри резултата след малко повече от час игра, а в 69-ата минута Лукас Виатри увдои след подаване на Пабло Ледесма.

С първите си 3 точки в кампанията "синьо-жълтите", които през миналия сезон спечелиха титлата в шампионата "Апертура", се изкачиха на 11-о място в класирането.

Лидер с пълен актив от 6 точки е Колон (Санта Фе), който се наложи с 1:0 като гост на Сан Мартин (Сан Хуан). Емануел Гилиоти вкара единствения гол четвърт час преди края.

Победителят в шампионата "Клаусура" Арсенал гостува тази нощ на Атлетико Рафаела в търсене на втория си успех в кампанията.