Грандът Бока Хуниорс претърпя унизително поражение с 1:4 у дома от скромния Годой Крус на старта на аржентинското първенство "Клаусура".

Бока е считан за един от фаворитите за титлата след добрата игра и победите в контролите, играни през януари под ръководството на новия старши треньор Хулио Сезар Фалчони. В тима се завърна и плеймейкърът Хуан Роман Рикелме, който пропусна първенството "Апертура" през есента заради контузия в коляното.

Още в първия кръг обаче Бока се препъна срещу непретенциозния съперник Годой.

Гостите поведоха до почивката с два гола на Рубен Рамирес, а Адриан Торес добави трето попадение 6 минути след почивката.

Новото попълнение на Бока Валтер Ервити върна един гол за домакините, а в добавеното време Карлос Санчес оформи крайното 4:1.

Вечният съперник на Бока - Ривър Плейт, започна шампионата с нулево равенство при гостуването на Тигре.

Шампионът Естудиантес победи Нюуелс олд бойс с 2:1, а вицешампионът Велес завърши 2:2 при гостуването на Индепендиенте.