Цървена Звезда се орезили в дербито на Сърбия и падна от Партизан с 2:4. Българският национал Благой Георгиев игра само през първото полувреме, което приключи при резултат 1:0 в полза на символичните гости от Партизан.

Юношата на Славия бе сменен от Тришович, който от своя страна получи червен картон. Михайлов откри за „гробарите” в 39-та минута. Кастильо от Звезда изравни. Последваха кошмарни минути за „звездашите”, които получиха три гола вкарани чрез Баич, Маринкович и Лазетич. В добавеното от съдията време домакините направиха загубата по-малко плачевна след попадение на Бурзанович.

На дербито присъстваха 25000 зрители, а Звезда продължава да е лидер въпреки загубата. Разликата в точките между грандовете се стопи на девет. Този мач бе под номер 128 във вечната листа на съперничеството между двата гранда.

Партизан започна да прогресира след треньорската смяна през зимната пауза, когато от отбора бе уволнен бившия наставник на ЦСКА Миодраг Йешич.