Бившият български национал Благой Георгиев изигра цял двубой за своя Оренбург в 25-ия кръг на руския шампионат. Той обаче така и не успя да помогне да бъде избегната загубата от гранда Зенит, който се бори за квота за Шампионската лига.

Тимът от Санкт Петербург надделя с 1:0 като гост, а тази битка беше решена още в 17-та минута. Тогава бразилецът Джулиано се разписа от дузпа, а до края на двубоя така и не паднаха други попадения.

Георгиев изигра пълни 90 минути, но нямаше особени шансове да помогне в предни редици. В крайна сметка тимът му трябваше да се примири с поражението и така остава в зоната на плейаутите.

Оренбург е с 22 точки и може да бъде изпреварен от Криля Советов в зависимост от резултата на този тим в 25-ия кръг. Зенит пък временно излезе втори с 49 точки, но може да бъде изпреварен от ЦСКА Москва на Георги Миланов.