Рубин Казан постигна победа с 3:1 при гостуването на Урал в мач от 14-я кръг на руското първенство. По този начин Рубин запази шансовете си за класиране сред местата даващи право участие в Лига Европа.

Благой Георгиев започна в титулярния състав на Рубин и игра 90 минути.

Гостите получиха правото да изпълнят дузпа в 13-та минута. Гьокдениз Карадениз изпълни наказателния удар, но Заболотний успя да отрази първия шут, след което турският нападател успя да вкара при добавката.

Рубин получи правото да изпълни втора дузпа в 60-та минута. Портнягин обаче не успя да вкара и пропусна наказателния удар.

Все пак Портнягин успя да се реабилитира и вкара втория гол за Рубин в 62-та минута, след като се възползва от асистенция на Квирквелия.

Гостите отбелязаха трети гол в 64-та минута дело на Оздоев.

Почетното попадение за Урал падна в 77-та минута, а негов автор бе Гогнийев.

След този успех Рубин остана на шесто място във временното класиране с актив от 23 точки, но е и с два мача повече от седмия Динамо Москва, който е с 22 точки.