Бившият отбор на Йордан Петков и Деян Максич Самсунспор победи у дома Ордуспор с впечатляващия резултата 7:5 в мач от петия кръг на втора турска дивизия.

Емре Балак и Айкут направиха 2:0 за Самсунспор още в първите минути, а Ердоган от гостите получи червен картон в 12-тата минута. Последваха нови два гола на Айкут за да се стигне до 4:0.

Играчите на Ордуспор се окопитиха и върнаха две попадения чрез Айгун и Тютюнчи от дузпа в началото на втората част. Айкут вкара четвъртия си гол за домакините правейки 5:2.

Въпреки че почти цял мач с човек по-малко гостите от Ордуспор успяха да намалят резултата до 5:6 в 82-рата минута, но Акбаба вкара седмия гол за Самсун 180 секунди преди края и сложи точка на спора – 7:5 за домакините.

Самсунспор и Ордуспор са осми и девети във втората дивизия на Турция с по осем точки. Първи в класирането е Карталспор Истанбул с актив от 13 точки.