Виктория (Пилзен) спечели Купата на Чехия и това е първото отличие в клубната история, след като на финала се наложи с 2:1 над вицешампионите от Яблонец. Победното попадение за Виктория вкара преотстъпеният от Левски (София) защитник Давид Бистрон. Така Виктория (Пилзен) се класира и за участие в турнира Лига Европа.

Бистрон направи 2:1 в 68-ата минута, наказвайки грешка на отбраната на Яблонец. Режек центрира от фаул от ляво, почти от тъчлинията, топката няколко пъти не беше изчистена от бранители на Яблонец, а на задна греда без проблем Бистрон я прати в мрежата.

Още във 2-ата минута пак след асистенция на Режек, Виктория откри резултата благодарение на точния удар на Милан Петержела.

В 60-ата минута Давид Лафата изравни за Яблонец, който ще играе квалификации за място в Шампионската лига.

Досега най-сериозното постижение на отбора от Пилзен е финал за купата на бившата Чехословакия през 1971-а година, както и няколко 4-и места в Лигата.