Спортинг Лисабон се наложи с 2:0 у дома над Бейра Мар и най-накрая записа победа след серия от шест поредни мача без успех.

И двата гола през първото полувреме отбеляза американският национал и бивш бранител на Милан Огучи Ониеву, който бе точен в 18-ата и 27-ата минути.

Така на практика Ониеву спаси главата на треньора си Домингош Пасиенсия, който можеше да се прости с поста си при нова грешна стъпка.

Именно отношението на Пасиенсия е в основата на проблемите, които българският нападател Валери Божинов има в Спортинг и най-вероятно ще доведат до раздялата на голаджията с лъвовете.

Гранда от Лисабон заема четвъртото място в класирането, като е на цели 13 точки от лидера Бенфика. Бейра Мар е на десета позиция и има само две точки повече от последния Витория Сетубал.