Бившият футболист на ЦСКА Еуген Трика стана шампион на Румъния със своя отбор Клуж, който завърши със 76 точки, с една повече от втория Стяуа.

В последния кръг Клуж постигна минимален успех с 1:0 като гост срещу Университатя Клуж, а единственото попадение в срещата отбеляза Каду. Трика игра пълни 90 минути и получи жълт картон.

По този начин Еуген Трика заедно с Клуж ще играят в групите на Шампионската лига.

Прекият конкурент на Клуж Стяуа записа категоричен успех с 5:0 срещу Глория Бузау, но столичани останаха на втора позиция в крайното класиране.

Оцелул, където играят вратарят Стоян Колев и защитникът Живко Желев завършиха 0:0 с Политехника Иаси в последния кръг и останаха на седмо място в крайното класиране.

Колев и Желев играха 90 минути, като с отлични намеси се изяви бившият вратар на Локомотив Пловдив, който на няколко пъти спаси своя отбор от загуба.