Сам Воукс отбеляза късен гол, който може да се окаже решаващ за класирането на Бърнли в по-нататъшната фаза на турнира Лига Европа. По този начин „виненочервените” направиха равен като гост на Абърдийн – 1:1 и чакат с по-голям оптимизъм реванша идната седмица.

Това бе първи мач за Бърнли в европейските клубни турнири от 51 години.

„Доновете” откриха резултата в 19-ата минута, след като Стивън-Макай бе точен от дузпа, а минути преди това треньорът на Бърнли Шон Дайш трябваше да направи смяна на вратата, след като Ник Поуп се контузи и на негово място влезе Андерс Линдегаард.

Бърнли бе по-активният отбор през втората част и до последно търсеше гола, който дойде в 80тата минута чрез Сам Воукс, който вкара топката след асистенция на Джак Корк и прати в екстаз двехилядната английска диаспора.