"Българският" Университатя Крайова стигна до важна победа в първенството на Румъния като гост. От тримата българи в състава, двама започнаха като титуляри и изиграха по цял мач за победата с 1:0 на гости на Виторул. Така тимът от Констанца беше свален от лидерската позиция.

Радослав Димитров и Христо Златински изиграха пълни 90 минути в тази среща, а третият българин Апостол Попов не беше в групата. Родните играчи имаха голяма заслуга за трите точки, дошли в последния възможен момент.

Единственият гол в този мач падна в 92-та минута, а негов автор беше Александру Матею. Малко преди това Радослав Димитров получи жълт картон.

Така Университатя взе важните три точки и е на четвъртото място вече с 27 точки. Виторул е втори с 33 и се прости с лидерската си позиция.