Двубоят между Трабзонспор и Фенербахче беше прекратен в самия край заради безредици на феновете. В даденото от съдията продължение на срещата от 30-ия кръг, при резултат 4:0 в полза на Фенербахче, привържениците на домакините предизвикаха изключително неприятни сцени.

Един от феновете нахлу на терена, за да бие брутално и с юмруци рефера зад вратата, а останалата част от агитката започна да хвърля обемисти предмети и цели седалки към терена.

Стюардите и полицията веднага се втурнаха, за да отърват съдията, но малко след това главният арбитър прибра своите колеги и прекрати двубоя.

Гостите от Фенербахче поведоха с два гола още преди почивката, а след нея Нани и Робин ван Перси увеличиха преднината на 4:0. Това обаче се оказа прекалено тежко, за да бъде понесено от феновете на домакините, които изляха гнева си по изключително груб начин – най-вече върху рефера зад вратата.