Героят за българските национали в мача с Холандия Спас Делев се развихри и за клубния си отбор Погон Шчечин. Той се отличи с гол и асистенция при разгромната победа с 5:1 над Арка Гдиня на собствен терен.

Бързакът от село Ключ беше неудържим в предни редици и показа, че играта му напоследък върви. Той се разписа за 3:1, за да убие интригата в 60-та минута, а три по-късно подаде на Корнел Ръпа, за да свърши всичко при 4:1.

Иначе преди това двата тима си бяха отбелязали по един бърз гол в самото начало, като Адам Фрачак откри за домакините във 2-та минута, а в следващата атака Пжемислав Тритко изравни.

Отново Фрачак се разписа в 53-та минута, за да даде аванс на Погон, а след това се развихри Делев. Последното попадение беше дело на Михал Марчайник в последната минута, но то беше просто, за да бъде оформен резултатът.

Така тимът на Делев събра 36 точки, докато Арка е с 30 и е в долната половина на таблицата.