Луис Арагонес планира да остане лоялен към стартовия състав, който класира Испания на полуфиналите на Евро 2008 в Австрия и Швейцария. Късно снощи испанците проведоха тренировка в своята база в австрийския град Нойщифт.

Арагонес направи двустранна игра между 11-те титуляри и резервите в тима.

Очаква се срещу Русия да започнат Икер Касияс, Серхио Рамос, Карлес Пуйол, Карлос Марчена, Хоан Капдевила, Маркос Сена, Андрес Иниеста, Шави, Давид Силва, Давид Вия и Фернандо Торес. Tози състав победи Русия с 4:1 в груповата фаза на Евро 2008 и завърши 0:0 със световния шампион Италия на четвъртфиналите, но спечели след изпълнение на дузпи.

След успеха срещу Италия испанските национали получиха почивка в понеделник, а във вторник сутринта имаха лека тренировка.

Във вечерното занимание Арагонес обърна внимание на защитата от руските контраатаки. Той също така акцентира върху преките свободни удари и ъгловите удари, на които руснаците залагат много.