Пред 40 000 зрители Крузейро завърши наравно - 0:0, с Естудиантес Ла Плата и е фаворит преди втория мач, в който може да спечели за трети път в своята клубна история Копа Либертадорес.

Герой на мача стана бразилският национален вратар Фабио, който през първото полувреме спаси поне пет чисти положения, две от които на аржентинския национал и капитан на Естудиантес Ла Плата Хуан Себастиан Верон. "Вещицата", както е наричан Верон, се завърна на терена след контузия, заради която пропусна втората полуфинална среща от турнира с Насионал.

Най-опасното положение бе в 12-та минута, когато след удар от фаул на Верон вратарят на бразилците Фабио отби топката. Минута по-късно Енсо Перес също бе близко до гола, излезе сам срещу Фабио, но бразилският вратар отново имаше отлична проява. В самия край на полувремето Фабио отново бе на висота, спасявайки удар от воле на Верон.

Впрочем "Вещицата" Верон се опитва да достигне своя баща Хуан Рамон, който като футболист е печелил Копа Либертадорес.

Бразилците също имаха своите положения в края на мача, но нападателите Клебер и Уелингтон пропуснаха изгодни положения, а и добри изяви имаше и вратарят на домакините Мариано Андухар.

Така Естудиантес прекъсна своята серия от домакински победи в тазгодишното издание на Копа Либертадорес - седем мача и седем победи на стадион Сиудад де ла Плата.