Шампионът Зенит завърши 1:1 срещу гостуващия Анжи в последен мач от 19-ия кръг на руското футболно първенство.

Двубоят се игра пред празни трибуни на стадион „Петровский“ заради наказание на домакините.

Бившият бранител на софийския ЦСКА Жоао Карлос откри резултата за тима от Махачкала в 24-ата минута, след като засече с глава центриране от ляво на Юрий Жирков.

След малко повече от час игра Анжи можеше да удвои, но удар на Ласина Траоре срещна дясната греда на вратата на Вячеслав Малафеев.

Малко по-късно, в 66-ата минута Зенит изравни. Александър Анюков беше изведен в дясно в пеналта и пусна ниско подаване на границата на малкото наказателно поле, което Константин Зирянов успя да засече с шпагат в мрежата на гостите.

Домакините завършиха мача с човек по-малко, след като плеймейкърът Дани получи пресилен червен картон за реплики след отсъждане на главния съдия Максим Лаюшкин във втората минута на добавеното време.

Лидер в класирането е ЦСКА Москва с 43 точки, пред Анжи с 41 точки и Зенит с 38 точки.