Португалия успя да победи с 1:0 като гост Босна и Херцеговина във втория мач от баража между двата. Португалците взеха с 1:0 и домакинството си миналия уикенд и така след общ резултат 2:0 тимът се класира за Световните финали в ЮАР.

Играчите на Карлош Кейрош успяха да се доберат до Мондиал 2010 без голямата си звезда Кристиано Роналдо, който продължава да се възстановява от контузия.

Единственото попадение за португалците падна в 56-та минута, когато Раул Мейрелеш вкара хладнокръвно за 1:0 след пас на Нани. Домакините загубиха всякакъв шанс за обрат, след като в 78-та минута Салихович получи червен картон и остави своите с човек по-малко на терена в края на мача.

Заедно с Португалия за Световното в ЮАР догодина се класираха и отборите на Словения и Гърция. По-късно играят Франция и Ейре.